Menu Close

Karjeros pamoka su mokslininke biologe

          Rugsėjo 7 d. Liepijų mokyklos Platelių skyriaus 9 – 10 klasių mokiniams vyko neįprasta karjeros pamoka. Moksleiviai skubėjo į susitikimą su buvusia mokine, mokslininke biologe dr. Asta Valančiūte, dabar savo mokslinius darbus tęsiančia Edinburgo universitete, Vėžinių susirgimų tyrimų centre. Ten ji gilinasi į apoptozės, metabolizmo ir baltymų sintezės reguliavimo mechanizmus aspirinu paveiktose žarnų vėžinėse ląstelėse. Kodėl šių dienų mokslininkai domisi aspirino, ne steroidinio antiuždegiminio vaisto, veikimu, praėjus daugiau nei šimtui metų nuo jo susintetinimo? Kaip aspirinas veikia žarnų vėžines ląsteles? Kodėl aspirinas naudojamas žarnų vėžio prevencijai? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė buvusi plateliškė. Taip pat su moksleiviais pasidalino savo sėkmės istorija, gyvenimo gautomis pamokomis, davė patarimų, į ką atkreipti dėmesį ieškant savo tikrojo „aš“ ar renkantis savo tolimesnį kelią. Dr. Asta Valančiūtė ne tik mokslininkė, bet ir menininkė – tapo , daro juvelyrinius dirbinius, fotografuoja… Smagu matyti sugrįžtančius nors trumpam į mokyklą jau visapusiškai užaugusius, morališkai tvirtus ir turinčius ką pasakyti buvusius mokinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


− 2 = penki

Skip to content