Menu Close

Paminėta Lietuvos žydų genocido diena

Šių dienų kontekste ne vienas susimąstome, kiek kainuoja žmogaus gyvybė? Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Plungės r. Liepijų mokyklos Platelių skyriaus 9-10 kl. mokiniai kartu su ŽNP etnografe Aldona Kuprelyte, mokytojoms Emilija Valančiene, Diana Paulauskiene „Litvakų sode“ minėjo Lietuvos žydų genocido dieną. Iš Sugiharos fondo ,,Diplomatai už gyvybę” laureato Eugenijaus Bunkos ir Marijos . Vasiliauskienės knygos „Pėdsakai Platelių gatvelėse“ mokiniai plačiau sužinojo apie Platelių apylinkėse gyvenusius žydus. Buvo kalbama ne tik apie istorinius faktus, buities ypatumus, bet ir išgvildenta auklėjimo tema. Mokiniai mokėsi giedoti žydų kalba giesmę „Šalom“, aukas pagerbė Kadišo malda bei kitomis giesmėmis. Manau, kad visiems ilgam įsimins Jakobo Bunkos žydų labdaros ir paramos fondo paskyroje užrašyti žodžiai: „Labai svarbu, kad pasaulis žinotų ne tik kaip mes žuvome, bet ir kaip gyvenome.”( Karą išgyvenęs Vilniaus geto kalinys)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


vienas + 5 =

Skip to content